پیشنهادی برای رنو نیسان برای تولید محصول جدید در ایران

پیشنهادی برای رنو نیسان برای تولید محصول جدید در ایران

به گزارش سایت خرید خودرو جوکار،محمدرضا نجفی منش در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو ، گفت : البته این همکاری ها تا حدودی می تواند بر روی کنترل هزینه تولید صنعت خودرو تاثیر داشته باشد. چنانچه امروز عمده تلاش قطعه سازان در حوزه داخلی است تا سهمی از قطعاتی را که وارد می شوند را در داخل تولید نمایند .

او تصریح کرد : با اقدام قطعه سازان در مسیر داخلی سازی قطعات مورد نیاز و قرار گرفتن در زنجیره تامین محصولات جدید ، ضمن ایجاد اشتغال ، شاهد زیاد شدن صادرات در این بخش هستیم که این خود می تواند گامی موثر در مسیر اهداف صنعت قطعه سازی ایران باشد.

او همچنین با اشاره به برگزاری نمایشگاهی از توانمندی های قطعه سازان داخلی در فرانسه گقت : برای نخستین نمایشگاهی متشکل از 45 شرکت قطعه ساز داخلی در فرانسه برگزار گردید که هدف اصلی آن  معرفی قابلیت های صنعت قطعه سازی ایران به مسئولان خرید جهانی رنو نیسان بوده است.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود 98 میلیارد یورو خرید سالیانه رنو نیسان در بخش قطعات است، تصریح کرد : با مذاکراتی که صورت گرفت به دنبال آن هستیم تا ایران نیز به  این لیست اضافه شود که مسلما این اولین گام برای حضور قطعه سازان در زنجیره تامین جهانی خواهد بود.

او گفت : در صورتی که بتوانیم قطعات مورد درخواست را با قیمت رقابتی عرضه نماییم مسلما جایگاهی در لیست خرید این شرکت ها بدست می آوریم.

این فعال در صنعت قطعه سازی کشور یاد آورشد :  در حال حاضر میزان داخلی سازی قطعات محصولات رنو در ایران حدود 60 درصد است اما بنا داریم تا این عدد را به 80 درصد افزایش دهیم.

نجفی منش با اشاره به اینکه شرایط خاصی برای حضور قطعه سازان در زنجیره تامین جهانی در نظر گرفته نشده است ، اظهار داشت : در صورت اهتمام و تلاش قطعه سازان داخلی می توان در زنجیره تامین جهانی از جمله رنو قرار گرفت.

او در ادامه گفت : در حال حاضر از سوی شرکت رنو این علاقه مندی برای تولید و تامین قطعات محصولات جدید وجود دارد ولی در این امر نیازمند فراهم سازی شرایط لازم در داخل است.

او همچنین با اشاره به طرح تولید برخی از محصولات رنو در ایران اظهار داشت : پیشنهاد می شود با  همکاری رنو محصولی جدید در داخل طراحی و تولید شود کما اینکه کوئید در هند متولد شد.

گپ و گفتگو

برای شرکت در گفتگو باید وارد حساب کاربریتان شوید