قرارداد مدیرعامل فولکس واگن تمدید شد

قرارداد مدیرعامل فولکس واگن تمدید شد

 مدیران ارشد فولکس واگن قصد دارند قرارداد مارتین وینترکورن، مدیرعامل این شرکت را که امسال در جنگ قدرت با فردیناند پیچ پیروز شد، دو سال دیگر تمدید کنند.

به گزارش سایت خرید و فروش خودرو جوکار ، این خودروساز آلمانی اعلام کرد که کمیته اجرایی هیات نظارتش موافقت کرده است به هیات مدیره پیشنهاد کند قرارداد وینترکورن تا پایان سال 2018 تمدید شود.

فردیناند پیچ که سال‌ها چهره شاخص فولکس واگن بود، در آوریل از ریاست هیات مدیره این شرکت استعفا کرد. وی در مصاحبه ای اظهار کرده بود که با وینترکورن اختلاف نظر دارد اما مدیرعامل موفق شد پشتیبانی سایر اعضای هیات مدیره را بدست آورد که منجر به کناره گیری پیچ از مقامش شد.

تمدید مدت ریاست وینترکورن که اکنون 68 ساله است وی را تا 71 سالگی در این سمت نگه می‌دارد.

پیچ دلایل اختلافش با وینترکورن را علنی نکرد. فولکس واگن سودآور بوده و طی شش ماه اول امسال به هدفش برای پیشی گرفتن از تویوتا به عنوان بزرگترین خودروساز جهان نایل شد، اما این شرکت برای کاهش هزینه‌ها و بهبود سهم بازارش در آمریکا تلاش می‌کند.

فولکس واگن اکنون با کندی رشد تقاضا در چین که منبع مهم فروش و سود به شمار می‌رود و همچنین مشکلاتی در کشورهای گرفتار بحران اقتصادی برزیل و روسیه روبروست.

همچنین سود این خودروساز در سه ماهه دوم به 2.73 میلیارد یورو کاهش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، این شرکت باید رییس هیات مدیره جدید دایمی را انتخاب کند. برتهولد هوبر، معاون سابق پیچ و رهبر سابق بزرگترین اتحادیه صنعتی آلمان در حال حاضر رییس هیات مدیره موقت فولکس واگن است. منبع: ایسنا

گپ و گفتگو

برای شرکت در گفتگو باید وارد حساب کاربریتان شوید