سنسور دنده عقب چیست و چطور کار میکند؟

سنسور دنده عقب چیست و چطور کار میکند؟

سنسور دنده عقب چیست و چطور کار می‌کند؟پارک خودرو از عواملی است که در ایمنی تأثیر بسزایی دارد و به همین منظور کمپانی های خودروسازی سیستم الکترونیکی هوشمندی تعبیه کردند تا خودرو بتواند در پارک , کمک بسزایی به راننده بکند.سنسور دنده عقب یا همان سیستم کنترل فواصل پارک با کمک چند سنسور که روی سپر عقب نصب شده است در پارک خودرو به کمک راننده می آید تا او را از وجود مانع ها آگاه کند.

این سنسور ها که روی سپر عقب نصب شده اند , با کمک امواج ارسالی می‌توانند راننده را از وجود موانع آگاه سازند.به عبارتی این سنسور های اولتراسونیک امواجی را ارسال می‌کنند که این امواج اگر به چشم انتقال یابد سریعاً منعکس می‌شود و با توجه به ECU یی که برای این سیستم در نظر گرفته شده است , سریع توسط سیستم صوتی هشدار های صوتی را ایجاد می‌کند تا رانده از مانعی که پشت خودرو قرار دارد آگاه شود.


این امواج با تغییر فواصل هشدار صوتی را تغییر می‌دهند.امروزه در خودرو های جدید در آینه وسط خودرو مانیتوری تعبیه‌شده است تا فواصلی را که ایجاد خطر می‌کنند و با رنگ مشخص شده اند نشان دهد.

گپ و گفتگو

2 گپ
برای شرکت در گفتگو باید وارد حساب کاربریتان شویدمحمد اصغری
20 خرداد 1395 ساعت 17:44

یکی از آشناها میگفت که سنسور دنده عقب پژو پارسش تو سرما پشت سر هم بوق میزده برده تعمیرکار هم نشون داده چک کردن دیدن سنسور سالمه از چند نفر دیگه که پرشیا داشتن پرسیده انگار برای همه همینطوریه و تو سرما بوق ممتد میزنه

majid mohseni
20 خرداد 1395 ساعت 17:40

بهترین مارک سنسور دنده عقب
قیمت سنسور دنده عقب استیل میت
قیمت سنسور دنده عقب سمند
قیمت سنسور دنده عقب تیبا
قیمت سنسور دنده عقب ال 90
بهترین سنسور دنده عقب
قیمت سنسور دنده عقب پراید
قیمت سنسور دنده عقب ماجیکار
قیمت انواع سنسور دنده عقب
سنسور دنده عقب پژو پارس
قیمت سنسور دنده عقب فابریک پژو پارس
آموزش روش نصب سنسور دنده عقب ال 90
قیمت سنسور دنده عقب تندر 90
هزینه نصب سنسور دنده عقب
خرید سنسور دنده عقب