چگونه از سرقت و دزدی خودروی خود جلوگیری کنیم؟

چگونه از سرقت و دزدی خودروی خود جلوگیری کنیم؟

سرقت اتومبيل و دزدي لوازم خودرو را جدي بگيريد.در اين مقاله سايت خريد و فروش خودرو جوکار نکاتي را براي شما آماده کرده است که با رعايت آن‌ها قادر به جلوگيري از سرقت اتومبيل و دزدي لوازم خودرویتان خواهيد شد.

برخي از مردم فکر می‌کنند که سرقت اتومبيل و لوازم آن فقط براي مردم دیگر اتفاق مي افتد و اين نکات را رعايت نمی‌کنند ولي سارقان هميشه در کمين هستند و پيشنهاد می‌کنیم تا شما هم هميشه هوشيار باشيد.

 

1)خودروي خود را در مکان هاي تاريک و خلوت به خصوص در صبح زود و آخر شب پارک نکنيد.

2)براي ماشينتان سيستم هاي حفاظتي مانند:دزدگير,قفل فرمان,قفل پدال,GPS,سوييچ مخفي و... تهيه کنيد.

3)زماني که خودرو را در نزديکي مکان هاي عمومي نظير:بيمارستان و ادارات و ... پارک می‌کنید حتماً از قفل فرمان و قفل پدال استفاده کنيد.

4)مدارک شخصي و مدارک خودرو را هيچ وقت داخل داشبورد و درون خودرو نگذاريد.

5)از قرار دادن اشياء شامل: فلش, لب تاب و...در معرض ديد جدا خودداري کنيد.

6)اگر براي خودرویتان سيستم صوتي نصب کرده ايد هميشه 2 دقيقه قبل از اينکه که به مقصد مورد نظر برسيد ضبط را خاموش کنيد و يا ولوم آن را کم کنيد تا کسي متوجه وجود سيستم صوتي شما نشود.حتماً پنل ضبط را برداريد و روي باند هاي طاقچه عقب را با پارچه يا خز بپوشانيد.

7)هرگز ماشينتان را وقتي روشن و بدون سرنشين است رها نکنيد حتي در مواقع ضروري.

8)شب ها در صورت داشتن پارکينگ از آن استفاده کنيد و در غير اين صورت از پارکينگ هاي عمومي و پارکينگ دوستان و آشنايان مطمئن استفاده کنيد.

9)در هنگام ورود و خروج از پارکينگ براي باز و بستن درب پارکينگ سوييچ را روي ماشين نگذاشته و ماشين را روشن نگذاريد.

10) در هنگام تصادف خودروي خود را در حالي که روشن است رها نکنيد شايد تصادف ساختگي باشد.

11)در هنگامي که در مسيرهاي تاريک و خلوت از شما تقاضاي بنزين و يا تعمير ماشين شد دقت بيشتري کنيد.

12)سايت خريد و فروش خودرو جوکار توصيه می‌کند رانندگان از دست مسافريني که شناخت کافي نسبت به او ندارند هيچ مواد خوراکي دريافت نکنند.

13)در هنگام سوار کردن خانم هاي تنها در مسير هايي که خلوت هست دقت بيشتري داشته باشيد,شايد آن فرد تله از طرف سارقان باشد.

14)هنگام ترک اتومبيل دقت کنيد که همه شيشه ها و درب هاي خودرو را بسته باشيد.

15)براي اطمينان, خودرویتان را به کسي نسپاريد.پرايد هاي مدل 85 به پايين به راحتي و با وسايل زيادي استارت خورده و روشن می‌شوند اين فرصت را دست کسي ندهيد تا پيچ گوشتي و ... روي استارت اتومبيلتان امتحان کند.

16)اگر خودرو نياز به هل دادن براي روشن شدن داشت به هيچ وجهه اجازه نشستن پشت فرمان را به افراد ناشناس ندهيد.

17)اگر درب صندوق ماشين شما قفل سوييچي ندارد آن را به قفل مجهز کنيد.

18)همچنين خودرو را به قفل کاپوت مجهز کنيد تا از سرقت کامپيوتر خودرو و باطري جلوگيري کنيد.

19)از توقف خودرو در سطح شيب دار بپرهيزيد زيرا امکان جا به جايي خودرو را بدون نياز به استارت در اختيار سارق قرار داده ايد.

20)در هنگام خريد خودرو حتماً سوييچ هاي يدک و ريموت هاي دزدگير را از فروشنده دريافت کنيد.

21)براي به سرقت نرفتن زاپاس در خودروهايي همچون:پژو206,وانت نيسان و زانتيا بهتر است صاحبان اين خودرو ها براي تقويت زاپاس بند و اهرم نگه دارنده زاپاس اقدام نمايند.

22)در زمستان هنگامي که خودرو را به منظور گرم کردن موتور روشن می‌کنید آن را رها نکنيد زيرا سارقان به راحتي درب خودرو را باز می‌کنند و می‌توانند آن را سرقت کنند.

23)دقت کنيد که اگر در حين رانندگي مورد اصابت تخم مرغ با شيشه جلو قرار گرفتيد از پاشيدن آب و به کارگيري برف پاک کن به شيشه جلوگيري کنيد زيرا تخم مرغ با آب مخلوط شده و تمام ديد شمارا کور می‌کند و مجبور به نگه داشتن خودرو خواهيد شد و اين تله اي است که سارقان براي توقف خودروي شما گذاشته‌اند.

24)از توقف خودرو در پياده رو يا جايي که داراي تابلوي پارک ممنوع است خودداري کنيد زيرا توسط جرثقيل پليس خودرو به پارکينگ برده می‌شود و شوک سرقت خودرو به مالک وارد می‌شود و همچنين بعد از آن مالک خودرو بايد هزينه حمل جرثقيل و جريمه نقدي پرداخت کند.

 

منتظر ديگر مقالات سايت خريد و فروش خودرو جوکار باشيد

گپ و گفتگو

1 گپ
برای شرکت در گفتگو باید وارد حساب کاربریتان شویدمحمد اصغری
22 اردیبهشت 1395 ساعت 13:02

برای جلوگیری از سرقت پراید از بهترین قفل پدال استفاده کنید همیشه لوازم ضد سرقت خودرو را همراه خود در صندوق عقب خودرو داشته باشید استفاده از سوییچ مخفی خودرو را فراموش نکنید از بهترین نوع قفل فرمان دوشاخه و مطمئن استفاده کنید زیرا آمار سرقت خودرو در ایران بسیار بالاست