در خريد خودرو کارکرده بايد به چه نکاتي دقت کرد؟(قسمت دوم)

در خريد خودرو کارکرده بايد به چه نکاتي دقت کرد؟(قسمت دوم)

8)موتور رو بررسي کنيد تا هرگونه علامت تعميري را در آن پيدا اين علامات عبارت‌اند از:روغن کاري جديد يا لحيم و گاهي اوقات تميزي غير عادي زير در پوش موتور.

9)موتور را روشن کنيد و بگذاريد به آرامي حرکت کند (بچرخد)ديده شده که بعضي از بنگاه داران متقلب روغن غليظ در موتور و جعبه دنده می‌ریزند تا مانع شنيده شدن صداهاي ناهنجار موتور شوند .

10)ميله اندازه گيري روغن را بررسي کنيد اگر روي آن خیابان‌های مايل به خاکستري رنگ و يا قطرات آب ديديد نشانه خرابي رينگ پيستون است.

11)قبل از اينکه تصميم نهايي را براي خريد ماشين دست دوم بگيريد بهتر است که از کارشناس يا مکانيک خبره کمک بگيريد تا ماشين را به دقت بررسي کند.

12)در کنار استفاده از يک مکانيک مجرب، توصيه کساني که قبل از شما اين مدل ماشين را خريداري کرده اند بسيار مي تواند مفيد باشد.

13) شماره موتور را بررسي کنيد بايد با کارت خودرو تطابق داشته باشد و هيچ کوبيدگي يا له شدگي در محل شماره موتور خودرو وجود نداشته باشد.

14)يکي از نکات ريز و کليدي بازديد و بررسي اسناد بيمه ماشين و اينکه حداقل 3 ماه اعتبار بيمه داشته باشد و پرونده پرداخت خسارت نداشته باشد (پشت بيمه نامه درج مي شود)

15) زه ها و ضربه گيرها خيلي راست گو هستند و بايد زه هاي يک طرف خودرو به يک اندازه رنگ و رو رفته و آفتاب خورده و خش داشته باشند و خش هاي بيش از حد يا سالم بودن يک زه يا ضربه گير نشانگر ترميم و تعويض می‌باشند.

 

مطالب جوکار را دنبال کنید

گپ و گفتگو

برای شرکت در گفتگو باید وارد حساب کاربریتان شوید