در خريد خودرو دست دوم به چه نکاتي بايد توجه کرد (قسمت اول)

در خريد خودرو دست دوم به چه نکاتي بايد توجه کرد (قسمت اول)

سايت خريد و فروش خودرو جوکار 7 نکته کليدي در مورد خريد خودرو دست دوم را براي شما آماده کرده است

1) حتما به تصادف و خوردگي ماشين توجه کنيد. براي تشخيص تصادف و خوردگي نياز به يک آهنربا داريد که روي بدنه ماشين حرکت بديد .اگر آهن ربا به قسمتي از بدنه ماشين نچسبيد نشون دهنده اينه که اين قسمت به خاطر تصادف از بين رفته و با بتونه پر شده است.

2)به کيلومتر شمار نگاه کنيد و ببينيد که مقدار کيلومتر راه رفته اي که نشون ميده بايد با ظاهر ماشين مطابقت بکند راننده معمولي در سال 12 هزار کيلومتر با ماشينش رانندگي ميکنه اما اماشيني که براي شرکت کار ميکنه در سال 40 هزار کيلومتر راه ميره اگر ظاهر ماشين با کيلومترش همخوني نداشت شک نکنيد که کيلومتر ماشين دستکاري شده است.

3)در پوش کارتر را بر داريد اگر ديديد که دود يا بخار داره نشون دهنده خرابي بزرگي هست که بايد موتور را تعويض کنيد بعد از اينکه موتور را 5 دقيقه روشن گذاشتید اگر دود آبي بيرون خارج می‌شد نشون دهنده خرابي کاربراتور هست که هزينه خيلي سنگيني رو براي تعميرش نيازمنده.

4)حالا فرمون رو در سرازيري که شيب تند و پر پيچ و خمي داشته باشه امتحان کنيد و نبايد صدايي ازش خارج بشه بعدش تک تک دنده هارو مورد بررسي قرار بديد که بدون مشکل کار کنند.

5)ترمزها رو امتحان کنيد اگر مجبور باشيد ترمزها رو تا آخر فشار بديد و يا ماشين هنگام ترمز گرفتن به چپ و راست مايل بشه و يا صدايي از آن خارج بشه نياز به تعمير فوري داره و خطر جدي هم دارد.

6) اگر وقتي مي پيچيد از چرخهاي جلو صداي بلندي خارج شد نشون دهنده وجود مشکل در سيستم کمک فنر اتومبيل است.

7)در سرعت زياد(50کيلومتر در ساعت)دستتون رو از روي فرمان برداريد اگر ماشين لرزيد و يا به چپ و راست کشيده شد يا از خط مستقيم خارج شد فرمان ها نياز به ميزان شدن و تعمير دارند.

این مقاله ادامه دارد

گپ و گفتگو

برای شرکت در گفتگو باید وارد حساب کاربریتان شوید