چگونه خودروی خود را برای مقابله با فصل تابستان آماده کنیم

چگونه خودروی خود را برای مقابله با فصل تابستان آماده کنیم

با نزديک شدن به فصل تابستان و افزايش گرما و نور خورشيد وقت اين است که از خود بپرسيم آيا خودرو هاي ما براي رو يارويي با فصل تابستان که آفتاب داغ و نور شديدي دارد آماده هستند؟

به همين منظور سايت خريد و فروش خودرو جوکار نکاتي را براي شما گرد هم آورده که خودروي شما با رعايت اين نکات توانايي مقابله با فصل تابستان را پيدا ميکند و در مقابل نور شديد و دماي هواي بالا از مقاومت بيشتري برخوردار خواهد شد

 

تعويض روغن

با گرم شدن هوا و شروع فصل تابستان دقت کنيد که اگر روغن موتور،روغن جعبه دنده و روغن ديفرانسيل ماشين شما از نوع زمستانه است حتما آن را با روغن موتور هاي چهار فصل تعويض کنيد.

 

بازديد سيستم کولر

با دقت سيستم کولر خودروتون رو مورد بازديد قرار بديد و و اگر نياز به سرويس از قبيله :شارژ گاز، تعويض تسمه کولر و تعويض فيلتر خشک کن هواي کولر داشت آن را سرويس کنيد. با توجه به اين موضوع که روشن بودن کولر، قدرت زيادي را از موتور مي گيرد و باعث بالا رفتن دماي موتور و مصرف سوخت مي شود بهتره که از کولر فقط در زمان مورد نياز استفاده بشه.

 

فشار باد لاستيک را کنترل کنيد

همزمان با افزايش دماي هوا فشار باد لاستيک ها در فصل تابستان افزايش ميابد و اين موضوع شمارو مجبور ميکند تا بيشتر باد لاستيک هارو کنترل کنيد

 

اضافه کردن ضد يخ

قبل از اضافه کردن ضديخ در سيستم خنک کننده بايد از سالم بودن و منظم کارکردن بخش هاي مختلف سيستم خنک کاري مانند ترموستات، پمپ آب، شيلنگ ها و درب رادياتور اطمينان حاصل نمود.

 

ضد يخ در تابستان و زمستان

ضد يخ در زمستان از يخ زدگي و در تابستان از داغ شدن بيش از حد موتور جلوگيري مي کند . توصيه سايت خريد و فروش جوکار به شما اين است که حداقل سالي يکبار ضد يخ خودروتون رو عوض کنيد .

 

در پر کردن مايع شيشه شور دقت کنيد

در زمستان براي يخ نزدن مايع شيشه شور به آن ضد يخ اضافه نکنيد در فصل گرما و سرما منبع شيشه شور را فقط از مايع پر کنيد. نبايد منبع شيشه شور رو در فصل تابستان خالي بزاريد با توجه به اينکه منبع در نزديکي موتور قرار دارد گرماي زياد باعث خشکي و شکنندگي و خرابي آن ميشود.براي شستشوي بهتر مايع داخل مخزن را ميتوان به نسبت 50 50 با مواد تمييزکننده و آب مخلوط کرد.

 

ترموستات را باز نکنيد

با توجه به اينکه موتور خودرو در فصل تابستان به زمان کمتري براي گرم شدن نياز دارد هرگز ترموستات موتور را در فصل تابستان باز نکنيد. برخلاف نظر اغلب تعميرکاران و رانندگان وجود ترموستات بر روي موتور در فصل تابستان نيز ضرورت دارد و باعث مي شود موتور در ساعات اوليه صبح و پس از روشن شدن، به سرعت به دماي نرمال برسد و سرد کار نکند. اگر فکر مي کنيد وجود ترموستات باعث گرم شدن موتور مي شود از سالم بودن آن مطمئن شويد.

 

استفاده از برچسب شيشه دودي

با استفاده از برچسب شيشه دودي ضمن زيباتر شدن خودروتون باعث نفوذ کمتري از نور خورشيد به داخل ماشين ميشويد و از پوسيدگي روکش ها و ترک خوردن داشبورد و رودري هاجلوگيري ميکنيد

 

استفاده از سايبان

از سايبان براي محافظت از خودرو در برابر نور خورشيد استفاده کنيد . رنگ بدنه در برابر نور خورشيد کيفيت اوليه خود را از دست مي دهد و استفاده از سايبان مي تواند از اين موضوع پيشگيري کند

 

شستشوي خودرو در تابستان

هيچ موقع ماشين را در زماني که بدنه آن داغ است مثلا بعد از رانندگي يا زماني که زير نور مستقيم آفتاب بوده است نشوريد زيرا اين کار باعث به وجود آمدن لکه يا رسوب ميشود.توصيه ميشود بعد از شستن ماشين و زماني که ماشين خيس است آن را زير نور مستقيم خورشيد پارک نکنيد

 

و در آخر دقت کنيد که :

هر 15 روزيا بعد از گذشت 1000 کيلومتر، سطح آب را در رادياتور بازديد کنيد

هر 10000 کيلومتر سالم بودن تسمه پروانه را چک کنيد توجه داشته باشيد که خلاصي تسمه بافشار دادن انگشت دست بر روي آن به اندازه 1cm قابل قبول است (نه بيشتر نه کمتر)

هر دو سال يک بار بايد آب درون رادياتور را خالي کرده و اقدام به تميز کردن و رسوب‌زدايي لوله‌هاي آن نمود

 

منتظر مقاله هاي بعدي ما باشيد ...

سايت خريد و فروش خودرو جوکار

گپ و گفتگو

برای شرکت در گفتگو باید وارد حساب کاربریتان شوید